Home / Actualitate / Premierea elevilor, profesorilor îndrumători, sportivilor și antrenorilor cu rezultate deosebite

Premierea elevilor, profesorilor îndrumători, sportivilor și antrenorilor cu rezultate deosebite

Primăria Municipiului Călărași a premiat, în cadrul ediției 2017 a Zilelor Municipiului Călărași (23 și 24 septembrie), eveniment ce a marcat aniversarea a 422 de ani de atestare documentară a localității, performanța în mediul educațional și sportiv călărășean.

           

Elevii, profesorii îndrumători ai acestora, sportivii și antrenorii care i-au pregătit au primit diplome aniversare și un premiu în bani (300 de lei), pentru rezultatele deosebite obținute la concursuri naționale și internaționale.

 

Elevii și profesorii premiați în cadrul Zilele Municipiului Călărași:

 

 

Nume si prenume

Unitatea scolara

Olimpiade si concursuri

 

Premiul obtinut

 ELEVI:

 

 

1.

ENE LUMINIȚA

Colegiul National “Barbu Stirbei” Calarasi

Director: Amza Eufrosina

Concursul National ESU “PUBLIC SPEAKING” Finala Nationala

II

2.

LĂȚCAN BIANCA

 

-Concursul National “Lectii cu Nikita – Sectiunea traduceri”

-Concursul National de Traduceri “Corneliu M. Popescu”

I

 

I

3.

GRĂDINARU NICOLAE – VALENTIN

 

Concursul National “Lectii cu Nikita – Sectiunea traduceri”

Premiu special

4.

RĂDĂCINĂ ALINA

 

-Concursul National “Lectii cu Nikita – Sectiunea traduceri”

-Concursul Dezbateri in Limba Engleza “DEBATE”

II

 

II

5.

RĂDĂCINĂ ANDREEA

 

Concursul National “Lectii cu Nikita – Sectiunea traduceri”

Mentiune

6.

PARNIC DENISA

 

Concursul National “Lectii cu Nikita – Sectiunea traduceri”

Mentiune

7.

CRISTACHE ANA CRĂIȚA

 

Concursul National “Lectii cu Nikita – Sectiunea traduceri”

Mentiune

8.

OSMAN SEZEN

 

Concursul Dezbateri in Limba Engleza “DEBATE”

II

9.

ZAHARIA CĂTĂLIN

 

Concursul Dezbateri in Limba Engleza “DEBATE”

II

10.

TEȘCU DIANA

 

Concursul National de Traduceri “Corneliu M. Popescu”

I

11.

PĂPURICĂ ANA – MARIA

 

Concursul National de Traduceri “Corneliu M. Popescu”

III

 

 

12.

LAZĂR LAURA ALEXANDRA

 

Olimpiada de Limba si Literatura Romana

Mentiune

13.

MUȘAT IOANA – RUXANDRA

 

Olimpiada de Limba si Literatura Romana

Mentiune

14.

ONOFREI ADINA – IOANA

 

Olimpiada de Chimie

Mentiune speciala

15.

DUMITRACHE ALEXANDRU

 

Olimpiada de Religie

Premiu special

16.

IOSIF MIHAI ALEXANDU

 

Concursul Național ”Sesiunea de referate și comunicării științifice ale elevilor din învățământul liceal la disciplina istorie”

Mențiune

17.

Echipaj format din:

ION CRISTINA

GAVRILA CARMEN

LĂTCAN BIANCA

 

Olimpiada Națională „Tinerii dezbat” – ediția I

Mentiunea I

PROFESORI:

18.

VIȘINESCU ALINA

 

 

Concursul National ESU “PUBLIC SPEAKING” Finala Nationala

II

19.

BARZ ADELA

 

-Concursul National “Lectii cu Nikita – Sectiunea traduceri”

-Concursul National de Traduceri “Corneliu M. Popescu”

I + Mentiune

 

2 premii I si un premiul III

20.

MIHAI SIMONA

 

Olimpiada de Limba si Literatura Romana

2 Mentiuni

21.

PIȚIRIGĂ LUIZA

 

Olimpiada de Chimie

Mentiune speciala

22.

DUȚĂ VALENTINA

 

Olimpiada de Religie

Premiu special

23.

MARICICA HERGHELEGIU

 

-Concursul Național ”Sesiunea de referate și comunicării științifice ale elevilor din învățământul liceal la disciplina istorie”

-Olimpiada Națională „Tinerii dezbat” – ediția I

Mentiune

 

 

Mentiune I

24.

PREDA GRAȚIELA

 

-Concursul National “Lectii cu Nikita – Sectiunea traduceri”

 

 

 

-Concursul Dezbateri in Limba Engleza “DEBATE”

 

Un premiu special + un premiul II + 1 Mentiune

 

Premiul II – etapa nationala

25.

CROITORU CAMELIA

 

Concursul National “Lectii cu Nikita – Sectiunea traduceri”

Mentiune

ELEVI:

26.

IORDACHE MIRUNA

Liceul Teoretic “Mihai Eminescu” Calarasi

Director: Stoian George

Olimpiada de Limba Germana Moderna

II – Proiect

27.

MATEI MIHAELA – ALEXANDRA

 

Olimpiada de Lingvinstica – Sectiunea Exercitiu

Premiu special

28.

CĂLIN IULIA – MARIA     

 

Olimpiada de Limba si Literatura Romana

Premiu special

PROFESORI:

29.

IORDACHE SABINA

 

Olimpiada de Limba Germana Moderna

II – Proiect

30.

FELEA MIHAELA, BORNEA CRISTINA

 

Olimpiada de Lingvinstica – Sectiunea Exercitiu

Premiu special

31.

ȘTEFAN MAGDALENA CORNELIA

 

Olimpiada de Limba si Literatura Romana

Premiu special

ELEVI:

32.

TABARANA SABINA – MARIA

Colegiul “Economic” Calarasi

Director: Carjila Daniel

Olimpiada de Educatie tehnologica

I

33.

BANCU EMIL

 

Olimpiada de Economie

Mentiune

PROFESORI:

34.

GHERGHINCIU ANIȘOARA

 

Olimpiada de Educatie tehnologica

I

35.

OVIDENIE DANIELA, STANCIU DINU ELENA, DULGHERU IONEL

 

Olimpiada de Economie

Mentiune

ELEVI:

36.

BUCĂ BIANCA ELENA

 

Colegiul Tehnic” Ștefan Banulescu” Calarasi

Director: Puran Victoria

Olimpiada Animatorilor

Premiu

37.

TOADER CĂTĂLIN

 

 

Olimpiada Animatorilor

Premiu special

38.

ROTARU CĂTĂLIN

 

Olimpiada Animatorilor

Premiu special

PROFESORI:

39.

MOISESCU VIORICA

 OPREA

 

 

Olimpiada Animatorilor

Premiu special

ELEVI:

40.

CIUPALĂ IONUT RAIU ELVIS

Colegiul Agricol Sandu Aldea” Calarasi

Director:  Melente Adrian

Concursul National “Stiu si aplic”

III

PROFESORI:

41.

CIUTACU NELA

 

Concursul National “Stiu si aplic”

III

ELEVI:

42.

ILIE DIANA – ANDREEA

Scoala Gimnaziala “Mihai Viteazul” Calarasi

Director: Margarit Otilia

Concursul National Transcurricular de Lectura si Interpretare Ionel Teodoreanu

III

+ Premiul special acordat de Comisia pentru Invatamant Camera

Deputatilor

43.

STANCIU VLAD – ȘTEFAN

 

Concursul National “TERRA”

III

44.

ULMEANU ANDREEA – CARMEN

 

Concursul National “TERRA”

III

45.

DEDU NICOLAE – SILVIU

 

Concursul National “TERRA”

Mentiune

46.

ENE IZABELA – ȘTEFANIA

 

-Olimpiada de Geografie

-Olimpiada de Limba Latina

III

Premiu special

47.

DUMITRAȘCU FILIP NICOLAE

 

Olimpiada de Limba si Literatura Romana

Premiu special

48.

DUMITRU TEODOR ANDREI

 

Olimpiada de Limba Latina

Premiu special

49.

PANAIT ANDRADA

 

Concursul National Transcurricular de Lectura si Interpretare Ionel Teodoreanu

Premiu special

PROFESORI:

50.

TOMOȘOIU AURELIA

 

Concursul National Transcurricular de Lectura si Interpretare Ionel Teodoreanu”

III

+ Premiul special acordat de Comisia pentru Invatamant Camera Deputatilor

51.

TOMOȘOIU AURELIA

 

Olimpiada de Limba si Literatura Romana

Premiu special

52.

PUIȘOR LUIZA – CORINA

 

-Concursul National “TERRA”

-Olimpiada de Georgrafie

III

III

53.

DĂNULEASA EUGENIA – GABRIELA

 

Concursul National “TERRA”

Mentiune

54.

DUMITRASCU ANDREEA

 

Olimpiada de Limba Latina

2 Premii speciale

ELEVI:

55.

BUCUR ALINA

Scoala Gimnaziala “Nicolae Titulescu” Calarasi

Director: Mirica Nicolae

Concursul Interdisciplinar “Cultura si Spiritualitate Romaneasca”

Mentiune

56.

CULEA GABRIEL – ALEXANDRU

 

Concursul National “TERRA”

Mentiune

57.

RĂDULESCU CONSMARIE

 

Olimpiada de Lectura “Lectura ca abilitate de viata”

Premiu special

PROFESORI:

58.

CHIREA MADALINA

 

Concursul Interdisciplinar “Cultura si Spiritualitate Romaneasca”

Mentiune

59.

CHIȚU COSTEL

 

Concursul National “TERRA”

Mentiune

60.

IORDACHE DANIELA

 

Olimpiada de Lectura “Lectura ca abilitate de viata”

Premiu special

ELEVI:

61.

DEACU MARIA ALEXANDRA

Școala Gimnaziala „Tudor Vladimirescu” Calarasi

Director: Butoi Adriana

Concursul ” Democrație și toleranță” -Etapa Națională

Mențiune

62.

CĂLIN AMALIA FLORENTINA

 

Concursul ” Democrație și toleranță” -Etapa Națională

Mențiune

63.

BARBU VALENTINA

 

 

Concursul ” Democrație și toleranță” -Etapa Națională

Mențiune

PROFESORI:

64.

ARPĂȘANU POLIXENIA

 

Concursul ” Democrație și toleranță” -Etapa Națională

Mentiune

 

ELEVI:

65.

NEDELCU ALEX

Scoala Gimnaziala “Carol I” Calarasi

Director:  Neata Marin

Olimpiada Nationala de Franceza

Mentiune speciala

PROFESORI:

66.

SUCIU GEORGIANA

 

Olimpiada Nationala de Franceza

Mentiune speciala

ELEVI:

67.

ECHIPA DE BASEBALL

Clubul Scolar Sportiv Calarasi

Director:  Tataru Marius

Olimpiada Nationala a Sportului Scolar

I

 PROFESORI:

 

 

68.

BĂLAN ION

 

Olimpiada Nationala a Sportului Scolar

I

69.

ARPĂȘANU POLIXENIA

Școala Gimnaziala „Tudor Vladimirescu” Calarasi

Concursul ” Democrație și toleranță” -Etapa Națională

Mentiune

 

70.

SUCIU GEORGIANA

Scoala Gimnaziala “Carol I” Calarasi

Olimpiada Nationala de Franceza

Mentiune speciala

71.

BĂLAN ION

Clubul Scolar Sportiv Calarasi

Olimpiada Nationala a Sportului Scolar

I

 

 

 

 

Sportivii premiați  ai Clubului Sportiv Municipal Călărași:

 

1.         CHIOSEAUA ALEXANDRU          / Medalia de Aur        / Campionatele Europene de Canotaj, U23 de la Trakai, Lituania 2017                

2.         AILINCĂI ADRIANA /        Locul I / Campionatele Mondial de Canotaj, Juniori I, Lituania 2017

Locul I / Campionatele Europene de Canotaj, Juniori I, Germania 2017

Locul II / Campionatele Europene de Canotaj, U23, Lituania 2017 

3.         CASU MADALINA / Locul II /Campionatele Europene de Canotaj, U23,  Lituania 2017

4.         BUCȘE SAMUEL     / Locul III / Campionatul Mondial de Atletism, Kenya, 2017                     

5.         MANEA MARCO     / Locul III / Campionatele Europene de Box, Cadeți, 2017             

6.         COSTEA DANIEL / Locul V / Campionatele Europene de Box, U23, 2017                      

7.         DOBRE TAVI  / Locul I / Campionatul National Juniori Box

Locul VII / Campionatul European Cadeți                

8.         PALAGHIA MIHAI / 3 Medalii de Aur / Campionatele Naționale de Lupte 2017

Locul V / Campionatul European de Juniori

Locul I / Internaționalele Italiei                     

9.         ZAINEA SAMUEL / Locul I / Campionatele Naționale de Lupte 2017

10.       ZAINEA MATEI       / Locul I / Campionatele Naționale de Lupte 2017  

11.       DUMBRAVA VALENTIN / Locul I / Campionatele Naționale de Box Juniori 2017                    

12.       POPESCU MADALIN / Locul I / Campionatele Naționale de Box Juniori 2017   

           

            Antrenorii premiați ai Clubului Sportiv Municipal Călărași                    

 

1.         BĂNĂȚEANU DANIEL / Medalia de Aur / Campionatele Europene de Canotaj, U23 de la Trakai, Lituania 2017 

2.         SUCIU EUGEN / Locul I si II / Campionatele Mondial de Canotaj, Juniori I, Lituania 2017 /  Campionatele Europene de Canotaj, Juniori I, Germania 2017 și Campionatele Europene de Canotaj, U23, Lituania 2017 

3.         COSTACHE VIRGIL / Locul III / Campionatul Mondial de Atletism, Kenya, 2017                      

4.         ANGHEL VALENTIN / Locul III / Campionatele Europene de Box, Cadeți, 2017           

5.         ANGHEL GEORGE / Locul III / Campionatele Europene de Box, Cadeți, 2017

Locul I / Campionatul National Juniori Box

Locul VII  / Campionatul European Cadeți               

6.         HOGEA DRAGOS / 3 Medalii de Aur / Campionatele Naționale de Lupte 2017

2 Locul I si 1 Locul V / Campionatul European de Lupte Juniori 2017

Locul I / Internaționalele Italiei

7.         BEBESELEA CONSTANTIN / 2 Locul I / Campionatele Naționale de Box Juniori 2017 

 

Sportivii premiați ai Clubului Sportiv Școlar Călărași

 

 

1.         MIHAI ALEXANDRA GEORGIANA / Locul I / Campionatul Balcanic Juniori de Atletism, Turcia, 2016

Locul VII/Mențiune / Campionatul Mondial Juniori de Atletism, Polonia, 2016

2.         IVAN RAZVAN PETRONEL /Locul VII/Mențiune / Campionatul European de Juniori de Baseball, Cehia, 2016

3.         CONSTANTIN VALENTIN / Locul VII/Mențiune / Campionatul European de Juniori de Baseball, Cehia, 2016

4.         STANCU IONUT / Locul VII/Mențiune / Campionatul European de Juniori de Baseball, Cehia, 2016

5.         IONESCU GABRIEL / Locul VII/Mențiune / Campionatul European de Juniori de Baseball, Cehia, 2016

6.         OPRISAN VLADIMIR         / Locul VII/Mențiune / Campionatul European de Juniori de Baseball, Cehia, 2016

7.         DEACĂ CRISTIAN / Locul VII/Mențiune / Campionatul European de Juniori de Baseball, Cehia, 2016

8.         FRANȚ CATALIN / Locul VII/Mențiune / Campionatul European de Juniori de Baseball, Cehia, 2016

9.         DRUNCEA ANDREI /  Locul VII/Mențiune / Campionatul European de Juniori de Baseball, Cehia, 2016

           

Antrenorii premiați ai Clubului Sportiv Școlar Călărași

 

1.         MARIUS TĂTARU / Locul I / Campionatul Balcanic Juniori de Atletism, Turcia, 2016

Locul VII/Mențiune / Campionatul Mondial Juniori de Atletism, Polonia, 2016

2.         BĂLAN ION  / Locul VII/Mențiune / Campionatul European de Juniori de Baseball, Cehia, 2016

 

Primăria Municipiului Călărași anunță faptul că premiile pot fi ridicate de la ghișeele casierilor, începând de miercuri, 27 septembrie, ora 13.00.

About Valentin Popa

administrator - Divers Media Solutions SRL

Check Also

PROIECTUL NAȚIONAL ”GRĂDINA DE RELAXARE, LINIȘTE ȘI ÎNVĂȚARE”

Astăzi, 20 iunie 2024, s-a desfășurat Concursul „Cel mai mare traseu de artă tranzientă integrată”, activitate …

Eroare RSS: WP HTTP Error: Nu a fost furnizat un URL valid.

Sport

Anunturi

Buletin de presa I.P.J. Calarasi


Find us on Facebook

Canalul Divers Media

Comentarii recente

Arhive